sobota, 26 września 2020

W butach Valerii - Elisabet Benavent


En los zapatos de Valeria
Valeria, tom 1
Wydawnictwo Kobiece, 2020
440 str.

Presja zdaje się być nową towarzyszką Valerii, która nie tylko ma problem, by skończyć swoją książkę, ale też nie jest zadowolona ze swojego pożycia małżeńskiego. Kiedy wydawca czeka na nowy bestseller, ty nie masz weny, a dodatkowo twój mąż zdaje się oddalać od ciebie z każdym kolejnym dniem, jedyną szansą na odnalezienie siebie i źródła problemów, jest jakaś zmiana. W przypadku Valerii, zmiana przybiera imię przystojnego Victora, który nie tylko wstrząśnie codziennością kobiety, ale też zmusi ją do zakwestionowania paru rzeczy o sobie i tego do czego przywykła.

Książka Elisabet Benavent skupiająca się na Valerii i jej trzech przyjaciółkach, to taka trochę hiszpańska wersja Seksu w wielkim mieście. Mnóstwo tu problemów z facetami, pracą czy zauroczeniem, nie brakuje śmiałych rozmów o seksie, a także kobiecej przyjaźni, wsparcia i lojalności. Każda z czterech bohaterek ma swoją własną oś życia i choć wszystkie się ze sobą splatają, dzięki poszczególnym rozdziałom odsłaniającym codzienność Valerii, Loli, Carmen i Nerei, każda z nich zyskuje własny kolor i głębię. 

Z główną bohaterką, nieco chaotyczną, niezdecydowaną, ale również upartą, dość łatwo się zżyć, ale nie oznacza to, że czytelnik zawsze będzie pochwalał jej decyzje. W książce zastosowano motyw problemów małżeńskich, a także (do pewnego stopnia) zdrady, więc jeśli jesteście wyczuleni na punkcie tych elementów, obawiam się, że będziecie musieli nieco przymknąć oko na działania Valerii. Jako narratorka, sprawdza się jednak dość dobrze, dając nam perspektywę na losy innych, a także dzieląc się z nami swoimi kompleksami, wątpliwościami i problemami. Dzięki temu, że nie obce jej są błędy czy wady, można w niej dostrzec realną osobę. Do poszczególnych wydarzeń trzeba jednak nabrać dystansu, by w pełni móc cieszyć się lekką lekturą. 

W butach Valerii to lekka, barwna, napisana w nieco dowcipnym tonie książka, która idealnie sprawdzi się jako odmóżdżacz i weekendowe czytadło, dla zabieganych osób, szukających w powieściach odrobiny relaksu. Jestem pewna, że czytelnicy lubujący w literaturze kobiecej, również spędzą z nią miło czas. Nie brak tu romansu z dodatkiem scen erotycznych, zabawnych perypetii przyjaciółek i masy wątpliwości, przed którymi stają bohaterki. Coś co zdecydowanie zyskuje sympatię to ewolucja każdej z nich, kiedy odkrywają jak dobrze jest być sobą. 

Osobiście, z powieścią spędziłam niezwykle miło czas i o ile pierwsze rozdziały mi się dość dłużyły, o tyle w pewnym momencie kompletnie zapomniałam o świecie zewnętrznym i zrelaksowałam przy czarująco prostej historii. Powieść ta nie jest niczym świeżym czy nowym, nie wniesie do waszego życia niczego wartościowego czy specjalnego, ale za to z pewnością przynajmniej na kilka godzin, pomoże wam oderwać się od codzienności. To jedna z tych pozycji, których fabuła absolutnie niczym nie zaskakuje, ale wciąż bawi i zajmuje, pomagając się odprężyć. Jeśli szukacie tytułu, który rozpogodziłby nadciągające pochmurne, jesienne wieczory, powinniście rozważyć lekturę W butach Valerii

Pozdrawiam,
Sherry


W butach Valerii | Valeria w lustrze | Valeria czarno na białym | Wszystko o ValeriiKsiążkę możecie kupić na TaniaKsiazka.pl (którym to dziękuję za egzemplarz powieści!) Kliknijcie:


Zachęcam również do sprawdzenia całej oferty księgarni na książki z kategorii Książki dla kobiet, literatura kobieca

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz