niedziela, 25 maja 2014

"Objęcia Nocy" - Sherrilyn Kenyon

źródło
Tytuł: Objęcia Nocy
Autorka: Sherrilyn Kenyon
Seria: Mroczni Łowcy
Tom: 2
Wydawnictwo: MAG
Wydane: 09.02.2011
Liczba stron: 544


źródło
Dziś mam zaszczyt wam przedstawić drugi tom serii Sherrilyn Kenyon, który tym razem skupi się na Talonie - Mrocznym Łowcy, którego mieliśmy okazję poznać w "Rozkoszach Nocy" i Sunshine - energicznej, nieco roztrzepanej artystce. 

Główny bohater jest Celtem, który wiele lat wcześniej, po śmierci siostry, dołączył do grona wojowników Artemidy, za możliwość dokonania zemsty na klanie, który spowodował jego śmierć. Zresztą nie tylko jego. Mężczyzna ma naprawdę przerażającą przeszłość. Jego dawny klan, któremu przewodził, zdradził i zamordował jego siostrę, która była dla niego całym światem. Oprócz tego, wcześniej zmarła mu żona, więc nie możemy się dziwić niewidzialnej ranie, która wyryła się na jego psychice. Po takiej stracie nie przypuszczał, że kiedykolwiek ktoś wzbudzi w nim jeszcze jakieś uczucia. A jednak na jego drodze, pewnego razu staje pewna intrygująca i piękna kobieta...

źródło
Pewnego wieczoru Sunshine - miejscowa artystka, która ma dość specyficzne poglądy na świat, zostaje zaatakowana przez Daimony - istoty, z którymi od wieków walczą Mroczni Łowcy. Całkiem "przypadkiem" w okolicy znajduje się Talon, który widząc damę w opresji idzie zabić przeciwników. Noc dla niego kończy się... no cóż. W zależności od interpretacji. Z jednej strony, traci przytomność, a z drugiej budzi się w domu uroczej i pięknej wybawicielki, która zadbała by nic złego mu się już nie stało. Wkrótce możemy dostrzec inne, na pozór "przypadkowe" rzeczy. Dlaczego Talon czuje z nowo poznaną taką wieź? Co łączy ją z dawną żoną Łowcy? Tajemnice się mnożą, a raczej nikt nie ma zamiaru podzielić się odpowiedziami na którekolwiek pytanie.

„Bądź częścią świata, ale pozostań poza nim.”

źródło
W powieści tej możemy poznać też sobowtóra Archerona, który również się tu pojawia, jako postać epizodyczna. Byłam bardzo zadowolona z jego obecności, bowiem jest on jednym z moich ulubionych bohaterów. Kolejnym jest Zarek - niebezpieczny, pozbawiony zasad moralności i skrupułów drań, który nie zawaha się stanąć po przeciwnej stronie barykady jeśli tylko wniesie to jakiś zysk w jego życie. Wbrew wszystkim spekulacjom na jego temat, podbił moje serce swoim byciem i sposobem funkcjonowania. 

Skupmy się jednak na głównym wątku. Wraz z przybyciem nowej miłości Talona, pojawiają się także Daimony oraz pewien złośliwy bóg, który przed lat przysiągł sobie, zniszczenie wszystkiego co drogie jest sercu Celta. 

źródło
Fabuła oczywiście jest wspaniała, wartka akcja gwarantuje nam wiele nieprzespanych godzin, a styl autorki aż się prosi o oklaski. Bohaterowie są oryginalni, każdy jest inny od reszty co daje naprawdę niezwykły efekt. Scen niepewności, tak jak i erotycznych nie brakuje, a mnie zdecydowanie najbardziej odpowiadało towarzystwo Asha i przybliżenie nam trochę jego historii. Dowiadujemy się o nim wielu nowych rzeczy, które niektórych mogą zszokować. W "Objęciach Nocy" są sceny smutne, zabawne, niepewne. Zwroty akcji następują dość często więc książka jest niemal nieprzewidywalna.

Powieść zdecydowanie polecam, nawet tym, którzy nie zapoznali się jeszcze  z częścią pierwszą. Można z nią spędzić kilka naprawdę miłych godzin. Ja z pewnością do niej kiedyś wrócę, a tymczasem biorę się za kończenie książki "Taniec z diabłem", w której to głównym bohaterem jest właśnie mój uroczy Zarek. 

Polecam i pozdrawiam.
Sherry


9/10

„Nigdy nie myśl o przyszłości. Ona i tak przyjdzie.”


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz