niedziela, 20 grudnia 2020

Moje ulubione Świąteczne tradycje z innych krajów

źr.

Cześć,

Jednym z piękniejszych elementów tego świata, jest jego różnorodność. Dziś podzielę się z wami - jak tytuł wskazuje, moimi ulubionymi tradycjami Świątecznymi, z innych krajów. Enjoy!


źr

Ligligan Parul (Filipiny)
Giant Lantern Festival

Urządzany w San Fernando (nazwanym Świąteczną Stolicą Filipin), festiwal ogromnych lampionów, to absolutna perełka. Różne wioski rywalizują ze sobą, tworząc piękne lampiony symbolizujące Gwiazdę Betlejemską, a ilość pracy i kreatywności włożonej w wykonanie takiego cuda, aż prosi się o owację. 

źr

The Yule Lads (Islandia)

Na Islandii, Święta celebrowane są przez trzynaście dni. Każdej nocy, dzieci ustawiają buty przy oknach, tylko po to, by być odwiedzonym przez trzynaście różnych Yule Lads, którzy dobrym maluchom zostawiają małe prezenty, a niegrzecznym zepsute ziemniaki. 

źr

Święta z KFC (Japonia)

Ponieważ Boże Narodzenie jako-takie nie jest obchodzone w Japonii, KFC jakiś czas temu przeprowadziło niesamowitą kampanię, która okazała się marketingowym sukcesem. Co roku, w Japonii KFC ogłasza specjalne świąteczne menu, więc Święta w Japońskich domach upływają pod znakiem Kentucky Fried Chicken. Niektórzy składają swoje zamówienie dwa miesiące przed Świętami! Inni, w same Święta, są w stanie spędzić w kolejkach nawet do dwóch godzin, czekając na specjały. Sama sprawdziłam tegoroczne świąteczne menu i nie będę kłamać: wygląda niesamowicie. Sami zobaczcie, jeśli jesteście ciekawi: KLIK.

źr

Święta w Meksyku

Ze względu na fakt, że w Meksyku Święta celebrowane są od połowy grudnia do początku lutego, nie brakuje tam naprawdę ciekawych zwyczajów. Moim ulubionym jest to, że zamiast tradycyjnej choinki, centralną rolę, w domach w Meksyku, odgrywają szopki - Nacimientos. Oczywiście, jeśli ktoś chce, może wystroić choinkę, ale nie jest ona ważniejsza od szopki. Ta tradycja jest o tyle fajna, że szopkę można wzbogacać wraz z upływającym czasem. Na przykład figurkę dzieciątka Jezus można dodać jedynie od 24 grudnia, a figurki Trzech Króli od 5 stycznia. 

źr

Día de las Velitas (Kolumbia)
Day of the Little Candles

Jako że uwielbiam wszystko co związane ze światełkami i światłem ogólnie, nie mogę na koniec nie wspomnieć o Kolumbijskim dniu świeczek, obchodzonym nocą 7 grudnia, dla uczczenia Maryi Dziewicy, a także Nieskalanego Poczęcia. Ja przede wszystkim jestem zakochana w tym jak różne miejsca wyglądają, gdy są rozświetlone światłem tysiąca świec. 


Czyż świat nie jest interesujący? :)

Pozdrawiam,
Sherry


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz