niedziela, 28 sierpnia 2016

Zakochujemy się w Australii | English Matters

źr.
Cześć!

W dzisiejszej recenzji, skupimy się na numerze 60 magazynu English Matters. A w nim? Mnóstwo ciekawych artykułów i jeszcze ciekawszych słówek. Zobaczmy.


Czytanie numeru zaczynamy od artykułu na temat kanadyjskiej gwiazdy - Justina Trudeau - czyli obecnego premiera Kanady. Zanim jednak zaczniecie kręcić głową, zachęcam do przyjrzenia się postaci tego pana, bo osobiście, po tym artykule - jestem oczarowana jego postawą i tym jak zachowuje się jako polityk i człowiek. Interesujący, nie tylko jeśli chodzi o poglądy, ale przede wszystkim o to jak traktuje ludzi, swoje obowiązki i hobby. 

Can't Buy Me Love z kolei, daje nam możliwość poczytania o bardzo współczesnym i poważnym problemie jakim jest wydawanie pieniędzy. W tekście zostaną poruszone najważniejsze kwestie, sam temat zaburzenia polegającego na kompulsywnym kupowaniu i tego do czego to wszystko prowadzi i skąd się bierze. Uświadamiające.

Kolejny artykuł - Abortion Hot Potato from Past to Present, to jak mówi sam tytuł - tekst na temat aborcji. O tym jak postrzegano ten problem na przestrzeni lat, o tym jakie argumenty mają zwolennicy i opozycjoniści. 

To Live or to Flourish to interesujący wywiad z life coachem - Darrenem Poke. Trochę o jego pracy, o tym co robi, jak zmienia ludziom życie i pomaga im w dążeniu do celów. 


W dziele "kultura" mamy Holidays with Uncle Sam gdzie prześledzimy różne amerykańskie święta i zwyczaje. Satysfakcjonujące myślę zwłaszcza dla tych, którzy interesują się kulturą amerykańską.

W London Actually poczytamy o tym jak Londyn inspirował twórców filmów, musicali czy piosenek, czytając o najgłośniejszych projektach związanych ze stolicą Anglii. 

Jeśli chodzi o dział konwersacji, tym razem poznamy przydatne zwroty, które mogą nam pomóc, kiedy wychodzimy na miasto czy jesteśmy zaproszeni na imprezę. Jak zwykle - zwroty podane w świetnej formie. 

Z artykułem Digital Immortality zgłębimy się w temat cyfrowej nieśmiertelności. Czy można zapisać swoją podświadomość w internecie tak by przetrwała wieki? Bardzo ciekawe. 

Gwiazdą tego numeru oczywiście jest tekst o Australii. Jeśli jeszcze ktoś nie ma napisanych odwiedzin w tym niezwykłym kraju na swojej Bucket List, wierzę, że po tym konkretnym artykule, nabierze chęci na odwiedziny. :)

Ostatni tekst w tym numerze English Matters - Infamously Famous dotyczy tak zwanych "złych sław". W artykule poznamy kilka osób, które zostały uznane za zdrajców. Bardzo ciekawe, zwłaszcza dla każdego nerda, podobnego mnie, który uwielbia historię i ciekawostki. Magazyny Colorful Media są świetnym wariantem, dla wszystkich, którzy uczą się języka i chcą sprawdzić swoje umiejętności i je podnieść. Nie dość, że tematy artykułów są bardzo ciekawe, a same teksty wciągają jak najlepsza lektura, to całość zdobią ładne ilustracje i grafiki, a treść wzbogaca słowniczek ze słówkami.  Serdecznie polecam.

Pozdrawiam,
Sherry


Za czasopismo serdecznie dziękuję wydawnictwu.


8 komentarzy:

 1. Nie sięgam za często po EM, ale czasami w empiku przeglądam ;)

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Artykuły są naprawdę fascynujące! :)
   Pozdrawiam,
   Sherry

   Usuń
 2. Mam również ten numer u siebie. W najbliższym czasie mam zamiar go przeczytać. :)
  Pozdrawiam, Nat z natalie-and-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaję mi się, że jest to idealne czasopismo do poszerzenia swojej wiedzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie jest. Człowiek nie tylko przyswaja angielski, ale również wiedzę ogólną na temat tego, czego dotyczy dany artykuł. :)
   Pozdrawiam,
   Sherry

   Usuń