wtorek, 16 sierpnia 2016

Archie Greene i sekret czarodzieja - D.D. Everest


Archie Greene and the Magician's Secret
Archie Greene, tom 1
Wydawnictwo Rebis, 2016
320 str.

źr.
Archie Greene nie spodziewa się, że dwunaste urodziny będą niezwykłe. A jednak, za sprawą tajemniczej paczki, która czekała czterysta lat na doręczenie, takie właśnie są. Wraz ze znalezieniem w przesyłce, dziwnej książki, napisanej w języku, którego nie jest w stanie odczytać, chłopiec odkrywa rodzinny sekret i staje się częścią magicznego świata Strażników Płomienia. Jego radość i ekscytacja są jednak krótkie, ponieważ okazuje się, że wraz z pojawieniem się Archiego w mieście, cień wrogich mocy pada na adeptów, świat magicznych książek i ich opiekunów. Czy dwunastoletniemu chłopcu i jego kuzynostwu, uda się odkryć gdzie znajduje się zagrożenie i w jaki sposób je unieszkodliwić, zanim będzie za późno?

"Człowiek nie wykaże się prawdziwą odwagą, jeśli nie poczuje przedtem prawdziwego strachu. Prawdziwa odwaga to postanowienie, aby robić coś słusznego, mimo obawy o własne bezpieczeństwo." 

źr.
D.D. Everest stworzył przed czytelnikiem historię, aż pulsującą od magii. Jakby tego mało, w centrum fabuły, umieścił książki, sprawiając, że dla mola książkowego, czytanie powieści było jeszcze bardziej przyjemne. Poznawanie od poszewki, wraz z Archiem, świata Strażników Płomienia i towarzyszenie chłopcu oraz jego uroczemu kuzynostwu w śledztwie nad tajemniczą książką i dziwaczną szaradą, dzięki pomysłowości autora, okazało się ciekawym przeżyciem, tym bardziej, że system działania Strażników Płomienia i nauki adeptów, był czymś innym, nowym, z czym wcześniej nie miałam do czynienia w książkach. I choć niektóre wątki aż prosiły się o rozwinięcie, zamiast szybkiego zamknięcia, jestem zadowolona z poziomu lektury, która okazała się być barwnym połączeniem magii, przygody i tajemnicy.

"Ludzka wyobraźnia jest ostatnim śladem magicznych mocy, jakie niegdyś posiadał każdy człowiek."

źr.
Jakby tego było mało, urocze rysunki Jamesa de la Rue, urozmaiciły książeczkę, już i tak przepełnioną klimatycznymi, obrazującymi tło opisami. Ta barwna, pomysłowa pozycja, będzie idealna dla młodszej młodzieży, poszukującej w lekturze czegoś co poruszyłoby ich wyobraźnię, a także dla wszystkich, w jakimkolwiek wieku, którzy przepadają za klimatami "Harry'ego Pottera" czy "Atramentowego Serca". "Archie Greene i sekret czarodzieja" to pozycja skrywająca niejedną tajemnicę, włączająca widza w akcję i wydarzenia dziejące się na przestrzeni historii. To również lektura, która obudzi w czytelniku miłość do magii i tego co niesie i przede wszystkim - w niezwykle sympatyczny sposób ukazująca, że każda książka ma coś wartego przekazania, lub kilka słów do powiedzenia.

7/10
Pozdrawiam,
Sherry


Archie Greene i sekret czarodzieja | Archie Greene i Klub Alchemików


Za lekturę powieści, serdecznie dziękuję wydawnictwu Rebis!

6 komentarzy:

 1. Już drugi raz dzisiaj widzę tę książkę. Chętnie bym ją przeczytała, ciągnie mnie do tego pełnego magii świata. A do tego jeszcze książki! Koniecznie będę musiała się za nią rozejrzeć. ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam. :) Nie spodziewałam się, że ta seria będzie taka kochana? I magiczna. :) I sympatyczna, zwłaszcza dla książkocholików.
   Pozdrawiam,
   Sherry

   Usuń
 2. Przyznam się szczerze, że wcześniej nie słyszałam o tej książce! Myślę, jednak, że zasługuje na uwagę - fabuła, którą autor wykreował brzmi strasznie zachęcająco! :D Wpisuję na listę! :>

  Pozdrawiam serdecznie,
  Mona Te [Blog]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również pierwszy raz usłyszałam o autorze i książce, gdy napisało do mnie wydawnictwo. A to zaskakujące, bo premiera tego tomu była w maju, a zazwyczaj nie przegapiam tak ciekawych pozycji. Starzeję się ^^
   Pozdrawiam,
   Sherry

   Usuń
 3. Czytałam, świetna książka! :) u mnie też na głównej jej recenzja. masz rację - ta seria jest po prostu KOCHANA :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam własnie i uch! Już nie mogę się doczekać aż nadrobię u ciebie zaległości! :)
   Pozdrawiam,
   Sherry

   Usuń