sobota, 4 lutego 2017

Jak napisać e-mail? | Español? Sí, gracias

fot. Sherry

Cześć,

Dziś chciałabym wam pokazać co oferuje najnowsze wydanie Español? Sí, gracias.


Numer 37 zaczynamy od artykułu skupiającego się na Brexit. Jeśli zastanawiacie się co wspólnego ma Hiszpania i Brytyjczycy, już wyjaśniam - Gibraltar. Tekst dotyczy tego jak Brexit może wpłynąć na Gibraltar, jako iż podlega Brytyjczykom, jak z tej całej sprawy starają się czerpać korzyści Hiszpanie i jakie może przynieść konsekwencje ogólne.

Następnie mamy bardzo istotny tekst o e-mailowaniu w języku hiszpańskim. Mnóstwo użytecznych zwrotów, mnóstwo informacji, a nawet podane frazy, przetłumaczone od razu na język polski - naprawdę przydatny materiał dla wszystkich, którzy uczą się języka. 

W tym numerze, będzie można również poczytać o hiszpańskim programie telewizyjnym - "Operación Triunfo", działającym w Hiszpanii od roku 2001, w którym wybiera się hiszpańską sensację muzyczną - piosenkarza lub piosenkarkę. Wybrani do programu ochotnicy, śpiewają covery piosenek, walcząc o wygraną, a będąc ocenianym przez jury. 

Kolejny artykuł jest bardzo wstrząsający, smutny i niestety, do bólu prawdziwy, a traktuje o bullyingu. Przedstawiona historia Diega, porusza i jest naprawdę dobrym przykładem na to, do czego może doprowadzić znęcanie się psychiczne w szkole. Przedstawiony jest tu również problem użycia internetu do atakowania kogoś, oszukania czy nawet wykorzystania, które może mieć tragiczne skutki w "realu"


Następnie mamy mnóstwo przydatnego słownictwa na dotyczącego... pieniędzy. Jak otworzyć konto w banku, po hiszpańsku, jak dokonać przelewu, wszystko to przedstawione na zasadzie dialogów, oczywiście z dołączonymi, co trudniejszymi słówkami przetłumaczonymi na polski. Bardzo przydatne, dla uczących się języka.

No sólo fútbol jak sam tytuł mówi, przedstawia Hiszpanię jako kraj zaangażowany nie tylko w piłkę nożną. Mamy opis hiszpańskich reprezentantów w różnych dziedzinach sportowych - w piłce halowej, koszykówce, tenisie i innych dyscyplinach.

Sekcja podróżnicza i tym razem nie zawodzi, skupiając się na parkach narodowych w Hiszpanii. W artykule opisanych zostało wszystkich piętnaście parków, prezentując najważniejsze wiadomości o każdym poszczególnym, a tym samym dając nam szansę zobaczenia jak różnorodne są od siebie, w kwestii fauny, flory i zwierząt tak występujących. 


Czytanie magazynów w interesujących was językach, jest - według mnie - jednym z najlepszych sposobów by poszerzyć zasób słownictwa, utrwalić pewne frazy i - dowiedzieć się do nieco o świecie i o różnych, poruszanych w artykułach problemach i sprawach. Serdecznie polecam sprawdzić ofertę wydawnictwa Colorful Media, ponieważ przypominam, iż oprócz hiszpańskiego, czy angielskiego, na stronie znajdziecie wiele innych języków do wyboru.

Pozdrawiam,
SherryZa magazyn serdecznie dziękuję wydawnictwu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz