piątek, 18 listopada 2016

O siostrach Brontë i Flamenco | English Matters || Español? Sí, gracias

fot. Sherry

Cześć!
Jakie tematy tym razem zostaną poruszone w moich ulubionych, językowych magazynach?


Najnowszy, 61 numer English Matters zaczynamy od poznania Toma Hiddlestona - uwielbianego myślę, przez wszystkich, którzy KIEDYKOLWIEK mieli z nim do czynienia. Po tym artykule, będziecie uwielbiać go jeszcze mocniej, mogę wam to obiecać. Trochę o tym jak wyglądało jego życie, jaką wagę w jego karierze miała nauka, co się zmieniło od momentu, kiedy został Lokim, oraz o tym jakim fantastycznym człowiekiem jest w rzeczywistości.

Kolejny artykuł - A Family Saga that Still Goes On, jest prawdopodobnie jednym z moich ulubionych w tym numerze. Jest to wywiad z Catherine Reef - autorką książki The Brontë Sisters: The Brief Lives of Charlotte, Emily and Anne czyli biografii siostrzyczek Brontë. Trochę o więzi jaką miały, o tym jakimi osobami były, co sprawiło, że ich książki traktowały o takich a nie innych tematach, oraz jak różniły się jako osoby, oraz pisarki. Fascynujące dla każdego fana Siostrzyczek.


Nie mniej interesującym artykułem dla każdego książkocholika będzie JoJo Moyes - Back to Where She Always Belonged, który traktuje właśnie o pisarce JoJo Moyes. Trochę o jej karierze zanim postanowiła poświęcić się pisaniu, o tym jaką osobą była i jaką jest, o tym jak pracuje oraz - oczywiście - o jej książkach!

Feel the Width z kolei, to artykuł o modzie, wyzysku, walce o zmianę, etyce i ekologii. Jeśli się zastanawiacie jak te wszystkie tematy mogą się łączyć - bardzo serdecznie polecam przekonać się o tym na własnej skórze. :)

Jeśli chodzi o sekcję Conversation, tym razem skupimy się na słownictwie i zwrotach związanych z zakupami. Jak zwykle - mnóstwo dobrych przykładów, dialogi, a wszystko podane w takiej formie, by można było się prosto nauczyć i przyswoić bez większego problemu. 

Gwiazdą dzisiejszego numeru, z całą pewnością będzie tytułowy artykuł - Grammar - Life-saving Tricks, który zaprezentuje 30 tricków na pozbycie się częstych błędów z naszych wypowiedzi i rozwieje wątpliwości odnośnie wielu kwestii, które w nauce języka mogą sprawiać problemy. Bardzo przydatne, dla wszystkich, którzy uczą się/mają zamiar się uczyć angielskiego. 


Kolejnym moim ulubieńcem z tego numeru, będzie artykuł Oxford and Camrbidge - a Tale of Two Cities, który jak sam tytuł wskazuje - traktuje o obydwu miejscowościach i uniwersytetach, znanych jako Oxbridge. Każdy nerd, podobny mnie, który interesuje się światowymi uniwersytetami i historią Wielkiej Brytanii, będzie zachwycony pochłaniając ten segment magazynu.

Highway to Heaven z kolei, to coś dla fanów motoryzacji. Dowiemy się z niego co nieco o autostradach, drogach, podróży samej w sobie, motoryzacji itp. Mnóstwo ciekawostek związanych z tematem, nie pozwalających przerwać czytania.

Zbliżając się ku końcowi, poznajemy Magic Mix czyli artykuł, który przybliży nam nieco historię remixów, weźmie pod lupę co popularniejsze piosenki, o których nawet możemy nie wiedzieć, że są remixami. Niejako powiązany z tą treścią, jest kolejny, już ostatni artykuł, poświęcony pioscence Ain't Nobody, który obedrze piosenkę ze wszystkich gramatycznych linijek, tym samym pokazując, że nawet muzyka może co nieco nauczyć.


A co w Espanol? si, gracias? 

Zaczynamy od España, sin gobierno, traktującego o rządzie Hiszpańskim, polityce i o tym jak to wszystko wygląda w Hiszpanii. Artykuł, mimo że kompletnie wykraczający poza zasięg moich zainteresowań, nauczył mnie wielu nowych słówek z zakresu politycznego/rządowego, co zdecydowanie jest warte pochwalenia.

El flamenco, un arte con mucha alma to gwiazda tego numeru i skupia się właśnie na sztuce flamenco. Skąd się wzięło? Jak ewoluowało? Jak się zmieniało? Dlaczego wciąż istnieje i jest tak bardzo utożsamiane z artyzmem? Bardzo ciekawy materiał - jeden z moich ulubieńców, jeśli mam być szczera.

Rosa Montero: el amor de una vida dedicada a las letras przybliży nam postać i pracę Rosy Montero. O jej życiu, karierze jako dziennikarka i w końcu - o tym jaką jest pisarką. O tym co tworzy, o czym pisze, jakie tematy porusza.


Innym artykułem, który bardzo przykuł moją uwagę jest ten poświęcony blogowaniu. Materiał nie poruszył jedynie tematu, ale też poszedł dalej, ukazując najpopularniejszych blogerów hiszpańskojęzycznych, których blogowanie rozwinęło się i przybrało postać rzeczywistej pracy. A także, został tu poruszony też temat vlogowania i znów - zostało zaprezentowanych kilka hiszpańskojęzycznych kanałów na YouTube, które są bardzo sławne. 

Juegos de mesa to trochę o rozrywce i jak można spędzić wolny czas poza siecią, czyli o grach planszowych! Artykuł nie tylko wprowadził w temat, ale też zaprezentował kilka naprawdę fascynujących gier, po które aż chce się sięgnąć, po lekturze materiału, a nie są tak oczywiste jak Scrabble czy Monopoly. 

El botellón, diversión o problema social? poruszy temat związany ze społeczeństwem, nie tylko hiszpańskim. Temat alkoholizmu, sięgania po alkohol w ramach weekendowego rozluźnienia, stającego się dla młodych ludzi nawykiem. O tym do czego może prowadzić, jakie problemy niesie. 

Jeśli chodzi o mój ulubiony segment turystyka, tym razem przedstawi nam wyspę spokoju - Minorkę. O atrakcjach jakie serwuje, o tym co ma do zaoferowania, o tym jak wspaniała jest. W skrócie - artykuł, po którym desperacko będziecie chcieli polecieć na wyspę. Jeśli chcecie mieć styczność z językiem i czegoś się przy okazji nauczyć, wydawnictwo Colorful Media, jak zwykle wychodzi wam na przeciw z bogatą ofertą różnojęzykowych czasopism. Osobiście, oczywiście polecam.

Pozdrawiam,
SherryZa magazyny serdecznie dziękuję wydawnictwu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz