niedziela, 6 listopada 2016

NYC, I love you! | English Matters || DA


Cześć!

Dziś, wraz ze specjalnym wydaniem English Matters, wybierzemy się do Nowego Jorku...


Jak wspomniałam wyżej, wydanie specjalne, które dziś wam przedstawiam, skupia się w całości na Nowym Jorku. Jako ogromna fanka miasta, oczywiście byłam zachwycona całym magazynem i pochłaniałam go z radością. A wszystko ułatwił mi fakt, jak ciekawe były artykuły.

Zaczynamy od Sex and Carrie Bradshaw czyli materiału poświęconego jakże popularnej serii Seksu w wielkim mieście, którego akcja oczywiście toczy się w NYC. Trochę o autorce cyklu książkowego, o fenomenie serialu i o roli jaką pełni Nowy Jork w produkcji.

New Yorkers of Today to artykuł poświęcony faktom i mitom, na temat Nowojorczyków ich natury i usposobienia, a także codzienności i tego jakie faktycznie jest NYC. Jeśli ktoś jest zainteresowany tego typu tematami, pochłonie ten materiał z radością.

The Biggest of the Apples za to, przedstawia kilka znanych i znaczących osobistości, którzy są z 'Big Apple' nierozerwalnie związani. Między innymi poczytamy o Calvinie Kleinie czy Woody'm Allenie.


Dalej mamy nie mniej interesujący wywiad z mieszkanką Nowego Jorku - Polką, która przeprowadziła się do NYC 15 lat temu i od tamtej pory żyje w mieście-marzeniu-wielu-osób. Bardzo interesujący materiał, zwłaszcza, że możemy poczytać o życiu w NYC z pierwszej ręki - osoby, która faktycznie tam mieszka.

Osobiście, byłam zachwycona artykułem The Men Who Built New York. Jak to typowy nerd - wsiąkam we wszystkie teksty, w których jest mowa o historii. Z tego wyniosłam mnóstwo ciekawostek i informacji, także oczywiście oceniam artykuł bardzo pozytywnie.

9/11 - a Day of Mourning uświadomi czytelnikowi z kolei, jak okropnym przeżyciem dla wszystkich Amerykanów, a zwłaszcza Nowojorczyków, były wydarzenia z 9 września 2001 roku, kiedy doszło do ataku terrorystycznego na World Trade Center. Cieszę się, że ten artykuł został uwzględniony w magazynie, bo myślę, że to ważne, by wszyscy uświadomili sobie jak wielką falę zniszczeń po sobie zostawiła ta tragedia.

W sekcji Conversation dostajemy jakże sympatyczną i znaczącą dawkę Nowojorskiego żargonu. Jeśli ktoś chce odwiedzić Big Apple i wpasować się - ten materiał będzie dla niego przydatny.


Sensational and Maginificient przedstawia najbardziej znaczące i najwspanialsze zabytki i turystyczne atrakcje dla każdego człowieka spragnionego zakosztować najlepszych skarbów NYC. Osobiście uważam, że to jeden z najbardziej interesujących artykułów z tego wydania. Plus - zostawił mnie tak nienasyconą i pragnącą zobaczenia wszystkich opisywanych cudów na własne oczy, że to godne pochwalenia.

Drugim artykułem z sekcji Travel jest The Natural Wonders of New York. Muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona pochłaniając ten tekst, bo jeszcze mocniej mnie rozkochał w stanie Nowy Jork. Przedstawia bowiem bardzo naturalistyczną wersję tego obszaru, opisując piękne, urokliwe miejsca, w taki sposób, że czujemy się bardzo zachęceni, by je odwiedzić. To właśnie dzięki niemu, moim celem stało się Tysiąc Wysp. :)

New York Wants to Have Fun! to materiał, dzięki któremu dowiemy się gdzie znaleźć najfajniejsze nie-turystyczne lokacje w NYC. Trochę o pubach, nocnych klubach, dobrych miejscach z jedzeniem, czegoś dla artystów, sporstmenów czy fanów zakupów.Osobiście - uwielbiam to wydanie, pochłaniam je z taką przyjemnością, że sama jestem zaskoczona. :) Jeśli ktoś jest równie wielkim fanem Nowego Jorku, albo po prostu ma ochotę podszkolić się w języku - wydawnictwo Colorful Media wychodzi mu naprzeciw w magazynami językowymi. Przypominam, że wydawnictwo nie oferuje jedynie czasopism w języku angielskim, ale prezentuje cały wachlarz możliwości.


Osobiście, bardzo polecam!
Pozdrawiam,
Sherry


___

Uwaga, uwaga!
Wiecie, że dostępne jest wydanie specjalne Deutsch Aktuell

Wydanie specjalne Deutsch Aktuell poświęcone praktycznej stronie języka niemieckiego biznesowego. Polecamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz