poniedziałek, 3 stycznia 2022

The Best of 2021 | Książki

źr

Cześć!

Jak co roku, przybywam z zestawieniem książek, które podobały mi się najbardziej, jeśli chodzi o tytuły poznane w zeszłym roku. Zapraszam!


KOLEJNOŚĆ CAŁKOWICIE PRZYPADKOWA


  • Player One poznałam być może trochę późno, kiedy hype na książkę już przeminął, ale wow! Co to była za lektura! Co za przygoda! Pełna geekostwa, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Jeśli oddychacie popkulturą... lub choć odrobinę przepadacie za starymi grami i filmami, jestem prawie pewna, że znajdziecie tu coś dla siebie!


  • Księga cmentarna być może nie umywa się do poziomu moich ulubionych powieści Gaimana, ale wciąż niesamowicie mi się podobała. Pełna symbolizmu i niesamowitego klimatu, napisana w stylu, na którego punkcie przepadłam, nie mogła mi się nie spodobać. To w końcu Gaiman...


  • Skoro zaś jesteśmy przy Gaimanie... Mitologia nordycka też mi się bardzo podobała. Ale wiecie, nie spodziewajcie się obiektywizmu, skoro Gaiman to mój ulubieniec, a jego pióro mnie po prostu kupuje. W tej pozycji, mity zostały opowiedziane przez Gaimana w tak fajny, humorystyczno-ironiczny sposób, że tytuł nie mógł mi nie przypaść do gustu.


  • Red Rising. Złoty Syn było perfekcyjną kontynuacją. Wszystko co można było zrobić lepiej po absolutnie cudownej pierwszej części, Pierce Brown zrobił lepiej. Serio, jak ta trylogia wciąż jest tak bardzo niedoceniana? W tym roku kończę finał i biorę sobie za cel spamowanie tym cyklem w social mediach, żeby więcej osób dało mu szansę. Cudo. 


  • Projekt Prawda, to pozycja wyjątkowa. Napisana w formie wierszy, wiadomości i e-maili książka nie pozostawi was obojętnymi... zwłaszcza, że porusza ważne tematy. Jak się odnaleźć na świecie? Jak się odnaleźć w RODZINIE? Mnie niesamowicie zapadła w pamięci. Zdecydowanie do niej powrócę. 


Znacie wymienione dziś przeze mnie pozycje? Co o nich sądzicie? I jakie książki znalazły się na waszej liście ulubieńców? Koniecznie dajcie znać!

Pozdrawiam,
Sherry


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz