czwartek, 8 października 2020

1000 wzorów rysunków do bullet journal - Helen Colebrook


Wydawnictwo Publicat, 2020
128 str.

Lubicie organizować sobie czas? Wypisywać cele, a także śledzić progres w ich kwestii? Utrwalać myśli, wydarzenia i pragnienia na papierze? Poszukujecie użytecznego zajęcia, pozwalającego nie tylko ćwiczyć systematyczność, ale również czerpać z pokładów kreatywności? Jeśli odpowiedzieliście na którekolwiek z tych pytań pozytywnie, być może powinniście rozważyć prowadzenie bullet journal.

Jak wyjaśnia Wydawnictwo Publicat, bullet journal (BuJo) to planer, kalendarz i notes z elementami dziennika. Jako że może stać się czymkolwiek zapragniecie by się stał, bullet journal to świetna alternatywa dla tych, którzy czują się nieco ograniczeni przez zwykłe planery czy kalendarze. Poza tym, daje on możliwość bazgrolenia, rysowania, dekorowania i poszukiwania własnego stylu w kwestii artystycznego ozdabiania, przez co wydaje się po prostu atrakcyjniejszą opcją niż "typowe" dzienniki. 


Książka Helen Colebrook nie tylko wprowadza w proces używania i tworzenia bullet journal, podając kilka przykładów wykorzystania takiego dziennika, ale też w pewien sposób prezentuje nieograniczone możliwości prowadzenia BuJo. Autorka pisze o całym doświadczeniu w tak atrakcyjny sposób, że aż chce się samemu spróbować. Dobre jest też to, że pani Colebrook dość realistycznie podeszła do idei bullet journal wiedząc, że nie wszyscy lubią lub potrafią rysować.

Biblioteka wzorów w tej pozycji, to kopalnia prześlicznych kształtów, liter i grafik. Dzięki nim, a także dołączonym ćwiczeniom, myślę, że nawet osoby do tej pory nieradzące sobie z rysowaniem, będą w stanie wyrobić sobie swój styl i stworzyć coś ładnego. Nie brakuje tu dymków, kwiatów, serc, ikonek, ilustracji tematycznych (na przykład jesień, zima etc) i innych. Chętnego do prowadzenia BuJo ogranicza jedynie własna wyobraźnia, a nawet wtedy można powrócić do książki, by spróbować nowego kształtu czy motywu, lub poszukać więcej pomysłów, szkiców i koncepcji na internecie. Jako, że bullet journal to technika dość szybko rozpowszechniająca się na świecie, wzorów wam nie zabraknie.

1000 wzorów rysunków do bullet journal to jedna z nowości na rynku, będąca świetną pozycją, zwłaszcza dla początkujących, którzy dopiero co zaczynają swoją przygodę z ideą prowadzenia BuJo. Ciekawskim uchyla drzwi do tego, pełnego estetyki, kolorów i różnorodnych kształtów konceptu, a dla zainteresowanych może stanowić bazę na rozpoczęcie/kontynuowanie przygody. Jeśli więc choć trochę intryguje was bullet journalizm, lub jeśli znacie kogoś, komu taka forma spędzania czasu i notowania przypadła by do gustu, serdecznie zachęcam do poznania/sprezentowania książki Helen Colebrook. 

Pozdrawiam,
SherryPozycję możecie nabyć w TaniaKsiazka.pl, kliknijcie na baner:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz