piątek, 2 czerwca 2017

Niepokorna - Madeline Sheehan


Undeniable
Niepokorna, tom 1
Czwarta Strona, 2016

Skóra na skórze

źr.
Kojarzycie te wszystkie słodkie romanse, z motywem Romea i Julii? Ona z jednej strony miasta, on z drugiej - powinni się nienawidzić, powinni się trzymać z daleka, ale nie potrafią, a koniec końców wywalczają swój happy end? Niepokorna nie jest ani słodka, ani romantyczna. Ale oni naprawdę powinni się trzymać z daleka od siebie... Eva to córka prezesa Klubu Motocyklowego Silver Demons. Deuce tymczasem przewodzi Hell's Horesmen. Obydwoje wychowali się przy dźwięku uruchamianych motocykli i uwalnianych przezeń spalin. Obydwoje nie znają innego rodzaju życia. Obydwoje... przepadają na swoim punkcie. Choć nie powinni. Za cholerę. To co ich łączy nie jest ani łagodne, ani niewinne, ani zdrowe. Dokąd zaprowadzi ich to dziwne, szaleńcze, namiętne uczucie przy napierającej zewsząd nienawiści, brutalności i okrucieństwie?

źr.
Niepokorna to pierwszy tom serii, wprowadzający nas w świat bestialskich potyczek, dzikich mężczyzn, drapieżnych związków i ostrego seksu. Madeline Sheehan akcję swoich książek osadza w surowej rzeczywistości, którą znają członkowie gangów motocyklowych i osoby im najbliższe. To co ich otacza jest zimne, srogie, bezwzględne i chwilami barbarzyńskie. Tortury, przemoc, śmierć są na porządku dziennym. Tak samo jak bezuczuciowy seks, agresywność mężczyzn i bezkompromisowe zasady rządzące Klubami. Jak w takich okolicznościach ma szansę wykwitnąć pąk uczucia? I czy nie zostanie przygnieciony ciężarem ciągnącym się za obydwojgiem bohaterów? Autorka zabiera nas w podróż przez wspomnienia Evy i Deuce'a, rozrysowując nam ich historię na przestrzeni lat razem z wiążącymi się z tym nieporozumieniami i nieubłaganymi konsekwencjami złych decyzji.

źr.
Niepokorna oprócz specyficznego zbrodniczego, szorstkiego klimatu ma też kontrowersyjny wydźwięk. Różnica wieku pomiędzy duetem bohaterów, różne etapy ich znajomości pociągające pewne działania, a także postacie postępujący w sposób nieetyczny, godny potępienia i może nawet budzący obrzydzenie. To tylko trzon pierwszego tomu serii Madeline Sheehan. Autorce udało się jednak stworzyć powieść w taki sposób, by czytało się ją błyskawicznie - a przeskakiwanie z kolejnych etapów życia Evy i Deuce'a wyglądało płynnie i dynamicznie. Książkę dosłownie pochłonęłam, zainteresowana wydarzeniami, zirytowana działaniami postaci, przede wszystkim jednak - zafascynowana atmosferą. To w jaki sposób ewoluował związek duetu bohaterów, jak obydwoje podążali brudnymi, wątpliwymi, łamiącymi ich wewnętrznie ścieżkami. Jak odpychali się, tylko po zostać do siebie przyciągniętym. Ich miłość była niewłaściwa, niebezpieczna, niedelikatna, a jednak tak kusząca i dzika...

źr.
Niepokorna jest nieprzyzwoita. nietaktowna, makabryczna, przerażająca, dramatyczna i koszmarna, a chwilami odpychająca i wulgarna. Pokazuje jak bardzo może stoczyć się przyzwoity człowiek, jak wiele może kosztować uczucie oraz jak niewielka jest różnica pomiędzy obsesją a wdzięcznością, pokusą a grzechem, miłością a pożądaniem. Możecie ją znienawidzić, a nawet gardzić. Możecie ją pokochać i się nią upajać. Madeline Sheehan zapewnia rozrywkę, wzbudzającą całą gamę emocji, a na dodatek kusi światem zbrodni i niebezpieczeństwa, dając nam zaznać nutę grozy i napięcia. Osobiście, na te kilka godzin, przepadłam wraz z Evą i Deucem i mimo że przechodziłam przez różne fazy irytacji, obrzydzenia, podziwu i ekscytacji, koniec końców naprawdę przepadłam w historii, obiecując sobie sięgnięcie po kolejne tomy serii. W piórze pani Sheehan jest coś niesamowicie elektryzującego, coś co przyciąga i uzależnia - coś czym człowiek ma ochotę się zaciągnąć kolejny raz.

Powieść polecam fankom brudnych romansów, gatunku dark erotica i gorzkich, niepięknych, mrocznych historii miłosnych, które faktycznie wyciągają z bohaterów to co najgorsze. Jeśli macie otwarty umysł i jesteście gotowe zaakceptować wiele... Wierzę, że opowieść Madeline Sheehan jest dla was.

7/10
Pozdrawiam,
Sherry


Niepokorna | Niepiękna | Nieosiągalna | Niekochana | Undeserving | Undying


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz