sobota, 16 czerwca 2018

Snobistyczni Brytyjczycy i naiwni Amerykanie | English Matters


Cześć,

Dziś trochę o tym co w najnowszym wydaniu English Matters.


W numerze 70, zainteresować was może artykuł z okładki, pokazujący co mieszkańcy US myślą o Brytyjczykach i co Brytyjczycy myślą o mieszkańcach z US. Jako, że USA i UK mają wspólną historię, a także język, jednak zupełnie różne podejścia do życia, do kraju i tak dalej, artykuł jest ciekawy i jak zwykle wzbogacony wieloma przydatnymi słówkami, których tłumaczenie dołączone jest do artykułu. Będziecie mogli poczytać o różnicach, o dwóch kulturach i utrwalonych wartościach. 

Good Night, Sleep Tight opowie o śnie i typach ludzi. Być może wiecie już co nieco o rannych skowronkach i nocnych sowach, jednak tu, spojrzymy na wszystko z innej perspektywy. Z kolei w The Charm of Rupet Everett poczytamy o Rupercie Everettcie - brytyjskim aktorze i pisarzu. Jeśli podobnie jak ja - niewiele słyszeliście o tym mężczyźnie, ten artykuł może wam pomóc go rozpoznać. 

The Accidental Invention of the Teabag, jak sam tytuł wskazuje, odkryje przed czytelnikiem tajemnicę powstania torebki herbaty. Dowiecie się jak przypadek, okazał się przełomem, a w tym wszystkim oczywiście nie zabraknie różnych ciekawostek, między innymi o kształcie torebek herbaty, a także ich wpływie na sprzedaż herbaty. 


No Girls Allowed to z kolei artykuł, który udowodni, że nawet teraz, w XXI - mogłoby się wydawać - cywilizowanym świecie, nie brakuje miejsc, do których kobietom wstęp jest absolutnie wzbroniony. Z kulturalnego punktu widzenia - niezwykle interesujący materiał. 

Jeśli chodzi o przydatne słownictwo w sekcji konwersacje, tym razem trochę o muzyce, gustach muzycznych i piosenkach. Podążając tym tropem, dotrzemy również do sekcji język gdzie skupimy się na slangu, który jest aktualnie na topie. Osoby, które nie mają do czynienia ze slangiem, mogą poczuć się zaskoczone pomysłowością młodych ludzi. Do sekcji język dołączone są ćwiczenia, a także artykuł ESP - Focus on Insurance, z którego będziecie mogli wyłapać sporo słówek, które możecie chcieć przyswoić. 

Moja ulubiona sekcja - podróże, i tym razem mnie nie rozczarowuje, zabierając nas prosto do pięknej Kornwalii (w której jestem zakochana, więc nie spodziewajcie się obiektywizmu). Zapierające dech w piersiach miejsca, urzekające zdjęcia, trochę ciekawostek i informacji - uwierzcie mi, po tym wszystkim sami będziecie chcieli się tam wybrać. 


Jeśli macie ochotę nauczyć się, lub poćwiczyć język - serdecznie zachęcam do sięgnięcia po magazyny wydawnictwa Colorful Media, które oferuje nie tylko czasopisma skupiające się na języku angielskim, ale również masie innych, jak hiszpański, niemiecki i tak dalej. Mnóstwo interesujących artykułów, przydatne słownictwo i jasno przedstawione treści, pomogą wam opanować dany język i mają szansę zainteresować nowymi tematykami. Polecam.

Pozdrawiam,
Sherry


Gdzie zajrzeć?

Uwaga, istnieje również możliwość pobrania darmowych magazynów do nauki języków obcych:Za udostępnienie magazynu serdecznie dziękuję Wydawnictwu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz