sobota, 12 sierpnia 2017

Sekrety letniej nocy - Lisa Kleypas

źr.
Secrets of a Summer Night
Wallflowers, tom 1
Prószyński i S-ka, 2016
384 str.

Niedopasowani

źr.
Simon Hunt ma dla znajdującej się w poważnych finansowych tarapatach Annabelle Peyton, dość niemoralną propozycję. W zamian za zagwarantowanie rodzinie dziewczyny godnego życia, weźmie w posiadanie jej ciało. Panna Peyton ma jednak lepszy pomysł. Postanawia znaleźć męża, koniecznie wywodzącego się z arystokracji. Pomóc mają jej w tym trzy nowe przyjaciółki, kobiece sztuczki i uroda. Jak daleko posunie się Annabelle ze swoim planem, by uratować sytuację finansową rodziny? I czy Simon Hunt po prostu zrezygnuje z polowania na obiekt swojego pożądania, tylko dlatego, że nie jest arystokratą? Wkrótce panna Peyton przekona się, że ciężko jest walczyć z tym czego pragnie ciało, mimo że rozsądek podpowiada inaczej...

źr.
Pierwszy tom serii Wallflowers zabiera nas do XIX-wiecznej Anglii, w świat bali, polowań na mężów i pożądania skrywanego za fasadą neutralnej miny i dobrego wychowania. Mimo że powieść ta nie jest dziełem ambitnym, czy sztywno trzymającym się zasad panujących w epoce, gwarantuje czytelnikowi barwną podróż pełną romansu, dowcipu i klimatu. Autorce udało się przenieść pewne odwołania do rzeczywistych zachowań czy motywacji kierujących ludźmi żyjących w tamtejszych czasach, tak samo jak ich zwyczaje, pragnienia czy obawy. Nie starała się za to stylizować języka na ówczesny co może zawieść co niektórych nerdów zauroczonych epoką, ale za to zdecydowanie pomaga czytelnikowi w szybszym brnięciu przez treść, dzięki czemu książkę czyta się z przyjemnością, jednak bez większych oczekiwań.

źr.
Lisa Kleypas dysponuje lekkim, plastycznym piórem, które wykorzystuje przy stylizowaniu atmosfery, kreowaniu postaci czy barwnym opisywaniu emocji i uczuć, którymi to lektura jest wręcz naszpikowana. Sprawnie przeplata humor z romansem i erotyką, dzięki czemu elementy się bilansują, co w efekcie daje naprawdę niesamowicie pochłaniającą lekturę. Bohaterowie są pełnokrwiści, począwszy od upartej, pełnej dumy Annabelle gardzącej tajemniczym, skorym do dowcipu i droczenia się Simonem, na zadziornych, lojalnych, opiekuńczych przyjaciółkach panny Peyton skończywszy, z których jedna jest ciekawsza od drugiej, a po skończeniu pierwszego tomu cyklu, czytelnik z niecierpliwością oczekuje spotkania z nimi, w kolejnych częściach serii.

źr.
Sekrety letniej nocy to powieść, która oderwie cię od rzeczywistości i zabierze w podróż po rodzących się uczuciach, kwitnącej przyjaźni i wybuchających iskrach pożądania. To także historia o tym, jak ważna jest przyjaźń oraz jak wielkim oparciem mogą okazać się osoby, z którymi nie miało się do czynienia aż nie pozostało żadne inne wyjście. Przede wszystkim jednak, to opowieść o uczuciu rodzącym się na podwalinach niechęci, uprzedzenia i pogardy. Osobiście, uwielbiam pióro Lisy Kleypas, sposób w jaki prowadzi bohaterów i delikatnie snuje swoje opowieści, jednak w wystarczająco interesujący sposób, by pochłonąć uwagę czytelnika aż do ostatniej strony. Historia Annabelle i Simona mnie uwiodła, a po jej skończeniu nie mogę się doczekać kolejnych tomów i sprawdzenia przebiegną przygody pozostałych Paprotek. Jeśli przepadacie za historycznymi romansami, koniecznie skosztujcie pióra pani Kleypas - nie rozczaruje was.

7/10
Pozdrawiam,
Sherry


Sekrety letniej nocy | Jesienne zauroczenie | Zimowy ślub | Wiosna pełna tajemnic


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz