poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Kiedy książę znajduje swój Amerykański sen | English Matters


Cześć!

Dziś chciałabym trochę porozmawiać o tym, co oferuje Wydawnictwo Colorful Media, w najnowszych numerach swoich magazynów. Zapraszam!



W numerze 69 English Matters, gwiazdą będzie artykuł dotyczący Księcia Harry'ego i jego narzeczonej - aktorki, Meghan Markle. Jako że związek kłopotliwego członka rodziny królewskiej i rozwódki aż prosi się o kontrowersję ze strony dworu, materiał jest ciekawy, nieważne czy przepadacie za brytyjską koroną czy nie. 

Myślę, że istotnym artykułem z tego numeru, pod względem słownictwa, będzie Art or Craft poświęcony projektowaniu grafik komputerowych. To tu znajdziecie naręcze użytecznych wyrazów z zakresu komputerów/grafiki - a więc czegoś bardzo na czasie.

Dla nerdów podobnych mnie, zainteresowanych historią, zaproponuję z kolei The Inglorious Side of Thomas Jefferson gdzie poczytamy trochę o dwulicowości i hipokryzji. Wszystko napisane przystępnym, przyjemnym stylem, bez specjalnie wydumanego słownictwa, także faktycznie tekst się chłonie.

W sekcji konwersacji, tym razem English Matters przygotowało dla nas zakres słownictwa i wyrażeń przygotowanych na sytuację u dentysty. Zwroty - jak zwykle, są przystępnie przedstawione, a wmieszane w dialogi, wydają się jeszcze prostsze do zapamiętania.

Moja ulubiona sekcja - Travel, tym razem skupi się na Southampton. Interesujące informacje i ciekawostki o mieście, oraz przykuwające wzrok zdjęcia natychmiast sprawią, że będziecie chcieli odwiedzić to urokliwe, pełne historii miasto. 

Na zakończenie pozostaje artykuł Surprise, Surprise poświęcony tym razem - geografii - z naręczem użytecznego słownictwa - a także artykuł: When Barry Meets Harry, który - jestem pewna - uraduje moli książkowych, bowiem skupia się na książkach Michaela Gerbera z serii Barry Trotter - parodiujących popularny cykl o Harry'm Potterze. 


Wydanie specjalne English Matters z kolei, to materiał idealny dla maturzystów czy też tych, którzy maturę wciąż mają przed sobą - nie ważne jak wiele czasu pozostaje im do egzaminu. Cały numer skupia się na przygotowaniu maturzysty do egzaminu. 

I tak, rozpoczynamy od ustnego egzaminu - English Matters przygotował mnóstwo użytecznych fraz i zwrotów, które pomogą maturzyście przebrnąć przez egzamin, takie jak pytania o wyjaśnienie, dodawanie argumentów, podawanie przykładów, zgadzanie i nie zgadzanie się i dużo, dużo innych. 

Będzie też trochę o opisywaniu obrazków/zdjęć, a także przykładowe odpowiedzi, pozwalające zobaczyć, jak łatwo można wybrnąć z każdego rodzaju pytań. Oprócz kwestii technicznej, dochodzi też kwestia przygotowania psychicznego - o tym jak należycie się zaprezentować i zrobić dobre wrażenie na egzaminatorach. 

Dołączone do magazynu ćwiczenia sprawdzą zdolności maturzysty, zanim będzie on mógł się skupić na kolejnej sekcji - tym razem na pisaniu. Trochę o stylu, o tym co faktycznie się liczy w pracach pisemnych, a także - znów - użyteczne przykłady takie jak pisanie bloga, e-maila czy nawet artykułu!

Myślę, że ważny jest też materiał poświęcony praktycznym radom przy pisaniu - o Direct and Indirect Questions, Passive Voice czy Conclusion. Może przydać się maturzystom. Inny użyteczny artykuł to Miastakes Under Control - jak mówi tytuł, skupiający się na błędach. Tu dowiecie się czego unikać.

Na koniec trochę o Listeningu. O tym jak ważna jest pewność siebie - o tym na czym się skupić oraz jak się przygotować.


Z perspektywy osoby, która uczy się angielskiego, mogę potwierdzić, że magazyny English Matters są naprawdę, naprawdę dobrze dostosowane do czytelników. Różnorodność artykułów, tematyki, a co za tym idzie - słownictwa, pomaga poznawać nowe zwroty, a przy okazji również dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Jeśli wciąż nie mieliście do czynienia z Wydawnictwem Colorful Media, serdecznie zachęcam do spróbowania. 

Pozdrawiam,
Sherry


Gdzie zajrzeć?

Uwaga, istnieje również możliwość pobrania darmowych magazynów do nauki języków obcych:



Za udostępnienie magazynów serdecznie dziękuję Wydawnictwu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz