czwartek, 21 lipca 2016

W podróży przez UK i Hiszpanię | English Matters || Espanol? si, gracias

fot. Sherry

Cześć!

W jakie cudowne miejsca tym razem zaprowadzą nas magazyny Colorful Media?


Zaczynamy z English Matters

Recenzowany przeze mnie dziś numer, to wydanie specjalne, skupione wokół podróżowania. Jako że wakacje ruszyły pełną parą, zgodzicie się, że temat jest bardzo na czasie. 

Zaczynamy od artykułu Smart Accommodation, który przybliża nam kilka stron internetowych, dzięki którym będziemy mogli znaleźć sobie miejsce do spania w podróży, nie musząc nawet wychodzić z domu! Muszę przyznać, że tekst bardzo mi się spodobał, bo nie dość, że uświadomił mi, jak wiele na świecie jest możliwości, to jeszcze udowodnił, że pomysłowość ludzi nie zna granic. 

What's App? to materiał o aplikacjach, które mogą ułatwić nam życie, kiedy jesteśmy w podróży. Począwszy od tych, dzięki którym możemy porównać ceny lotów, poprzez te pomagające w wyborze hotelu na podstawie recenzji, czy aplikacjach pomagających znaleźć orientację w terenie, lub utrwalić piękne chwile, skończywszy na apkach, które posłużą nam przy porozumiewaniu się z ludźmi w obcych krajach. Baaaardzo przydatny zbiór wiadomości, dla każdego kto chce sobie ułatwić życie w podróży.Artykuł Nicely Equipped natomiast przedstawi nam kilka rzeczy, które w podróży mogą się okazać zbawiennymi. Wiecie gadżety ułatwiające życie, czy takie o których byśmy nie pomyśleli, że się przydadzą, a jednak - potrafią zadziwić.

Budget Travel to chyba jeden z moich faworytów tego numeru - nie dość, że napisany z humorem i nutą subiektywizmu - co jest urocze i zbliża człowieka do tego o czym czyta, to jeszcze przedstawia sposoby, jak możemy zaoszczędzić w podróży. O wielu nie miałam pojęcia, także również - bardzo przydatne.

By Bus Around the World to wywiad z polskim blogerem - Karolem Lewandowskim - czyli współautorem bloga Busem przez Świat. Nie dość, że dowiedziałam się o fajnym sposobie podróżowania, które przynosi wiele zalet, to jeszcze miałam szansę poznać kilka ciekawostek ze świata i... odkryć, że można naprawdę wiele wyciągnąć ze zwiedzania świata i prowadzenia bloga. Między innymi znaleźć sobie kompana w podróży. :)


Travelling on a Shoestring in the UK jak sam tytuł wskazuje, pokaże kilka sposób na oszczędnym podróżowaniu w UK. Jako, że Anglia do super-tanich nie należy, artykuł może być zbawienny, dla wszystkich, którzy myślą o odwiedzeniu tego fascynującego kraju. 

Healthy Holidays pokaże, że można połączyć wakacje z zadbaniem o swoją wagę. Redaktor zadbał o wskazanie różnych krajów i przeróżnych sposobów na poprawienie swojej kondycji czy zdrowia. Również bardzo pouczający materiał.

No Spain No Gain to kolejny mój ulubieniec. W końcu cokolwiek o Hiszpanii, będzie miało specjalne miejsce w moim sercu. :) Autorka materiału przedstawia nam Hiszpanię, jako idealny cel podróży, dla każdego. Poprzez zwolenników górzystych terenów, przez tych spragnionych plaż, czy w końcu fanów zwiedzania pięknych zabytków. 

W sekcji Places, zbadamy Macedonię wraz z artykułem: The Magic of Macedonia. Muszę przyznać, że nigdy nie myślałam o tym kraju, jako o idealnym miejscu na wakacje, ale ten tekst zmienił moje zdanie i w tej chwili Macedonia figuruje na liście państw, które koniecznie chcę odwiedzić! Jak to się stało? Może sami powinniście się przekonać, czytając magazyn? :)


Dzisiejszy numer kończymy z Affordable Festivals przedstawiającym fanom festiwali i szalonego koncertowania, kilka opcji, o których mogli nie słyszeć. 

Następnie mamy Where on Earth sekcję komunikacyjną, która naprawdę może się okazać przydatna dla każdego, który nie jest pewny języka, a chce podróżować. Materiał przedstawia jak zwykle - kilka przykładów pytań i odpowiedzi, oraz pokazuje na przykładzie dialogów, jak można ich użyć w konwersacji.

No i ostatnie, lecz nie najmniej ważne - Eating Around Europe czaruje przykładami kuchni w Europie. 


A co w Espanol? Si, gracias?

Numer 34 rozpoczynamy mocno - artykułem o partii broniącej praw zwierząt. Poczytamy o tym jakie niesprawiedliwości i okrucieństwa dotykają zwierząt, o tym jak PACMA osiągnęła sukces  i w gruncie rzeczy dowiemy się, czemu to co robią, ma takie znaczenie. Jeśli chcecie otwarcia oczu na rzeczy, o których byście nie pomyśleli - jak traktowanie byków - ten tekst jest dla was. 

Gwiazdą numeru jest oczywiście Salvador Dali. Myślę, że ten tekst to mój faworyt, bo nie dość, że przybliżył mi postać tego - uchodzącego za geniusza - artysty, to jeszcze zaszczepił we mnie jeszcze mocniejszą ciekawość do surrealizmu. Uwielbiam sposób w jaki poznaliśmy w Salvadorze najpierw człowieka, który stopniowo stawał się Mistrzem. 

San Isidro: una fiesta patronal unica - to materiał dotyczący obchodów dnia Świętego Izydora. Muszę przyznać, że to było dla mnie niemałe zaskoczenie, bo nie miałam pojęcia, iż istnieje takie święto, że jest tak (!) świętowane i w dodatku przyciąga mnóstwo osób, czemu absolutnie się nie dziwię. 


Premios Nobel de Literatura en espanol to gratka dla tych, interesujących się kulturą. Poczytamy pokrótce o istocie nagrody Nobla, a następnie poznamy listę nagrodzonych autorów hiszpańskich i co nieco się o nich dowiemy.

Mortadelo y Filemon: los agentes mas torpes del comic espanol - to tekst o pewnym hiszpańskim komiksie. Podoba mi się, że w artykule redaktor nie pominął wprowadzenia i wyjaśnienia jak komiks robił furorę w Hiszpanii. Natomiast oczywiście istotą materiału jest poznanie Mortadelo i Filemona, czyli dwóch... dość nieudolnych, pokręconych agentów, których przygody oczarowały Hiszpanów. :)

Street art, el arte efimero to - jak tytuł mówi, artykuł o sztuce ulicznej. Prześledzimy historię Street artu w Hiszpanii, efekt jaki dawała, wydźwięk jaki niosła, emocje jakie wyzwalała i jak potrafiła jednoczyć. 


Jeśli chodzi o język, w tym numerze skupimy się na ważnym temacie, a mianowicie języku potocznym - kolokwializmach. Wiecie, co jakie słówka czy zwroty można użyć w rozmowie przyjacielem, ale już nie poważniejszej - typu rozmowa o pracę. Myślę, że dla wszystkich, którzy uczą się języka, ten materiał będzie równie pomocny co dla mnie. 

Natomiast jeśli chodzi o turystkę, tym razem zostaniemy oczarowani przez Gwineę Równikową. Nie słyszeliście jeszcze o niej, tak jak ja? Magazyn daje nam świetną możliwość do poznania tego afrykańskiego kraju i zauroczenia się nim.


Czasopisma językowe to nowy, ale skuteczny sposób na uczenie, czy też utrwalanie sobie języka. Magazyny Colorful Media charakteryzują się naprawdę ciekawą treścią, poruszającą wiele zagadnień z różnych sfer życiowych, kolorowymi zdjęciami, uprzyjemniającymi czytanie, słowniczkiem, dzięki któremu poznamy znaczenie słówek, z którymi mamy do czynienia w tekście, oraz estetycznym wykonaniem. Zawierają wszystko co potrzebne, a nawet więcej, dla każdego kto jeszcze bardziej, chce mieć do czynienia z językiem.

Serdecznie polecam!

Pozdrawiam,
Sherry


Za czasopisma bardzo dziękuję wydawnictwu.

6 komentarzy:

 1. Czekam na swój egzemplarz EM :) wydanie hiszpańskie równie interesujące. Bardzo lubię te magazyny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. EM często i chętnie czytam ;) Podobnie jak Deutsch Aktuell, ale hiszpańskiego dopiero zaczęłam się uczyć w te wakacje. Nie wiedziałam, że tak dobrze znasz ten język! Ile lat już się uczysz? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam może jakoś "super hiper bardzo" hiszpańskiego, uczę się go od... czy ja wiem? Roku. Chyba przyłożyłam się tak NAPRAWDĘ do nauki w zeszłe wakacje, od tamtej pory czytam więcej hiszpańskich magazynów, piosenek, artykułów i staram się zrozumieć jak najwięcej. Jakoś leci. :)
   Pozdrawiam,
   Sherry

   Usuń
 3. EM znam i czytam, na swój numer wciąż czekam ;) Artykuły jak zwykle intrygują, moimi ulubionymi są zawsze artykuły o podróżowaniu ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń