niedziela, 4 lutego 2018

Kindness Boomerang - Orly Wahba


Wydawnictwo Buchmann, 2018
384 str.

Życzliwość cię uratuje

Zastanawialiście się kiedyś jak ważne jest bycie miłym? Ile sytuacji towarzyskich i nie tylko, mogłoby zostać uratowanych za sprawą okazywania sobie nawzajem życzliwości i dzielenia się pomocą oraz dobrym słowem? Orly Wahba, założycielka organizacji Life Vest Inside, której celem jest globalna popularyzacja życzliwości, oddaje w ręce czytelnika książkę z 365 sposobami na zmienienie swoich zwyczajów i przekształcenie ich w życzliwość.

Kindness Boomerang otwiera przed nami wachlarz możliwości, jeśli chodzi o nauczenie się i wyrobienie w sobie nawyku do okazywania życzliwości. To pozycja, z którą możecie zacząć każdy dzień w roku, zawierająca 365 wpisów. Każdy z nich opatrzony jest inspirującym cytatem, zadaniem sugerującym w jaki sposób można wyrazić uprzejmość oraz refleksją autorki książki. Same zadania dotyczą różnych dziedzin życzliwości. I tak, możemy natrafić na zadania z życzliwości dla siebie samego, życzliwości w domu, w związku, w szkole, w wspólnocie czy nawet dla przyrody.

Każdy wpis jest inny, a zadania bywają mniej lub bardziej trafne dla ludzi o różnych charakterach. Książka nie ma daty ważności i jest to jedna z tych pozycji, do których zdecydowanie warto powracać, bo mimo prostoty, faktycznie zmusza do przemyśleń, a chętnym zmianom, sugeruje wyjście na odmienienie siebie i swoich zwyczajów. Osobiście, czytając Kindness Boomerang, doceniłam zapał autorki i pasję z jaką podjęła się celu szerzenia życzliwości. Starałam się wcielić w życie jej sugestie i o ile nie wszystkie odnalazły zastosowanie w moim konkretnym przypadku, nauczyłam się spoglądać na różne sytuacje z wielu perspektyw.

Jeśli czujecie potrzeby zmiany, a jesteście zajętymi osobami, które jednak chętnie podejmą się nowej misji na zmienienie siebie i przestrzeni wokół oraz relacji z innymi ludźmi, zachęcam do sięgnięcia po pozycję pani Wahby. Autorka porusza różnoraką problematykę od negatywnego myślenia poprzez negatywnego reagowania i stara się pokazać jak wiele znaczą małe, miłe gesty okazywane nie tylko innym, ale i sobie samemu.

Pozdrawiam,
Sherry


Za udostępnienie pozycji serdecznie dziękuję Grupie FOKSAL

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz